Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Extremvärmen i Östergötland

21 juli 2022 15:59
Finspång

"Vi håller oss inne på eftermiddagen" • "Bra med vattenlekar" • Fläktar hjälper till att hålla nere temperaturen

"Vi håller oss inne på eftermiddagen" • "Bra med vattenlekar" • Fläktar hjälper till att hålla nere temperaturen"Vi håller oss inne på eftermiddagen" • "Bra med vattenlekar" • Fläktar hjälper till att hålla nere temperaturen
21 juli 2022 15:49
Finspång

Går 20 000 steg i supervärmen • "Lätt att bli bränd" • Går in i kylen för att svalka sig

Går 20 000 steg i supervärmen • "Lätt att bli bränd" • Går in i kylen för att svalka sigGår 20 000 steg i supervärmen • "Lätt att bli bränd" • Går in i kylen för att svalka sig