Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Slet ner en dörr – misstänks för skadegörelse

En man i 30-årsåldern är misstänkt för skadegörelse på ett boende i Enebymo efter en incident natten till onsdag.

Polisen har påbörjat en utredning om skadegörelse efter en incident på ett boende i Enebymo natten till onsdag.

Polisen har påbörjat en utredning om skadegörelse efter en incident på ett boende i Enebymo natten till onsdag.

Foto: Thomas Möller

Norrköping2021-03-17 06:47

Vid 02.49 fick polisen samtal om att en person bråkade och genomförde skadegörelse på ett boende i Enebymo i Norrköping.

– Det var en boende där som hade blivit upprörd och bland annat slitit ner en dörr, men när polisen kom fram hade han lugnat ner sig, säger Thomas Agnevik, polisens presstalesperson.

Polisen har påbörjat en utredning om skadegörelse och en man i 30-årsåldern är misstänkt.

Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!