Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Par greps för misshandel av varandra

Ett medelålders par i Norrköping greps sent på torsdagskvällen misstänkta för att ha misshandlat varandra.

Norrköping2012-02-24 01:36

På torsdagskvällen larmades polisen till en adress i centrala Norrköping, där en man och kvinna i 35- respektive 45-årsåldern hade kommit i bråk med varandra. En anmälan om misshandel följdes av en motanmälan om misshandel, vilket utmynnade i att båda greps. De båda frigavs dock senare under natten mot fredagen.

- Ord står mot ord, konstaterar Christer Wiktorsson, länsvakthavande befäl vid polisen i Östergötland.

Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!
Läs mer om