Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Lastbilsförare föll ner från släp

Chauffören har förts till sjukhus med ambulans.

NORRKÖPING2017-11-22 09:29

Olyckan inträffade på Hanholmsvägen i Norrköping strax innan klockan nio på onsdagen. Lastbilschauffören, en man i 60-årsåldern, ska ha ramlat ner från ett släp och slagit i huvudet och en arm. Mannen uppges ha fått en sårskada i huvudet och smärtor i nacke och en axel. Han har förts till sjukhus med ambulans.

Enligt en bulletin från sjukhuset på onsdagseftermiddagen är mannen allvarligt skadad, hans tillstånd är stabilt och han är kvar på sjukhuset för observation

Polisen kommer att påbörja en utredning

Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!
Läs mer om