Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Danskt i Skogsröjet

Tvådagarskonceptet håller i sig i Rejmyre och festivalen byter speldatum - för att få chansen till bättre väder.- Det här kommer bli riktigt bra, säger festivalgeneralen Stefan Arvidsson.

Foto:

FINSPÅNG2011-02-09 03:00

Helgen den 12 och 13 augusti ska den festivalsugna boka in i kalendern. Då är det dags för Skogsröjet 2011 och nu börjar festivalarrangörerna släppa artisterna som kommer att spela.

Det danska bandet D-A-D slog igenom i slutet på 80-talet och deras "Laugh ’n’ A 1/2" har spelats flitigtgenom åren. Men D-A-D är inte det enda internationella bandet som dyker upp. Klart är att även Peter Stormares nya projekt, Dynazty, kommer.

Förra året såldes drygt 2 800 biljetter till Skogsröjet.

Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!
Läs mer om