Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

60-årsfirande hos PRO i Finspång

FINSPÅNG
I år 60-årsjubilerar Finspångs PRO. Jubiléumshögtiden genomförs 29 januari i Folkets Hus, men det kommer också ett fyra dagar långt firande första veckan i juni, när olika aktiviteter presenteras.
I oktober bersöker samhällsdebatören och chefredaktören för Dala-Demokraten, Göran Greider, Finspång och PRO.

Finspång2003-01-10 00:00
Månadsmöten, trivselträffar, Öppet hus-dagar, resor och studier präglar året.
Birger Persson, Runo Lindvall, Arne Bard och Ann-Lill Mjörnell är lokala profiler som medverkar.
Bland utomstående gäster märks Eva Fält, som 14 januari berättar om "Stil, kropp och kläder", skådespelaren Yvonne Lundeqvist med "Lite av mycke´" i mars och chefredaktören Göran Greider som kommer laddad med ett kåseri i oktober.
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!
Läs mer om