Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Tindersvindlarens offer söker kärleken i tv

Hon var ett av Tindersvindlarens offer och blev närmast världskänd över en natt i Netflix dokumentär "The Tinder swindler" om sol- och våraren Simon Leviev.

Tindersvindlarens offer Cecilie Fjellhøy deltar i "Celebs go dating". Arkivbild.

Tindersvindlarens offer Cecilie Fjellhøy deltar i "Celebs go dating". Arkivbild.

Foto: Kallestad, Gorm

Tv2022-11-28 08:21

Men den 33-årige norskan Cecilie Fjellhøy har inte gett upp om kärleken och är nu en av deltagarna i den nya säsongen av det brittiska tv-programmet "Celebs go dating".

Programmet går ut på att "kändisar" från dokusåpor i stil med "Love island" får dejta "icke-kändisar" och på så sätt får en andra chans att hitta den stora kärleken.

Cecilie Fjellhøy fick liksom flera andra offer som medverkade i "The Tinder swindler" utstå hat och hån för att de hade "låtit sig luras". Fjellhøy säger att hon är glad över att i "Celebs go dating" få visa upp en annan sida av sig själv för tv-tittarna.

Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!