Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Dokumentärserie filmas med Bianca Ingrosso

Bianca Ingrossos väg till att bli en framgångsrik entreprenör och influerare skildras i dokumentären "Imperiet Bianca".

Bianca Ingrossos entreprenörsresa skildras i dokumentärserien "Imperiet Bianca". Pressbild.

Bianca Ingrossos entreprenörsresa skildras i dokumentärserien "Imperiet Bianca". Pressbild.

Foto: HBO Max

Tv2023-04-14 10:20

Filmarna har följt Wahlgrendottern i flera år och resultatet syns snart i tv-rutan.

"Så här ärlig har jag aldrig någonsin varit förut. De senaste åren har ett kamerateam följt oss kollegor och vänner i med- och motgångar som en fluga på väggen", skriver Ingrosso i ett inlägg på Instagram.

Bianca Ingrosso meddelade i december 2021 att hon skulle hoppa av sin och mamma Pernilla Wahlgrens gemensamma tv-serie "Wahlgrens värld".

Hon har sedan dess blivit programledare för egna pratshowen "Bianca" och fortsatt att driva bland annat skönhetsmärket Caia Cosmetics – ett varumärke som det stormat kring i samband med att Ingrosso anklagats för att ha gjort smygreklam.

Dokumentärserien har premiär 11 maj på Kanal 5, Discovery+ och HBO Max.

Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!