Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Stuga på 20 kvadratmeter såld i Söderköpings kommun - priset: 500 000 kronor

Nu är det klart vem som köpt huset Gäddvik 1:38 i Söderköpings kommun av Rut Elisabet Bäckerud.

Området kring GÄDDVIK 1:38

Området kring GÄDDVIK 1:38

Foto: Google Maps

Fastighetsaffärer2023-10-12 06:13

Ny ägare är Johan Daniel Kleist, 40 år, från Kolmården. Priset blev 500 000 kronor och den nya ägaren tog över huset i september 2023. Det 20 kvadratmeter stora huset är byggt 1998.

Så sent som för fyra månader sedan såldes en fastighet precis i närheten, på Besebo 8B. Där såldes byggnader på totalt 107 kvadratmeter och priset för den blev 5 775 000 kronor.

Se alla lagfarter här

Sök själv bland alla lagfarter

De senaste tolv månaderna har det bara sålts ett hus inom en kilometer från den här fastigheten. Det var Uvmarö Skålvik 6, som gick för 1 650 000 kronor.

Karta: Söderköpings kommun
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!