Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Nya ägare till hus i Eksund, Norrköping - prislappen: 2 700 000 kronor

Michaela Emma Christina Tammaru, 29, och Tim Albin Axel Sundqvist, 31, är nya ägare till fastigheten på adressen Gäddvägen 15 i Eksund, Norrköping.

Området kring Gäddvägen 15

Området kring Gäddvägen 15

Foto: Google Maps

Fastighetsaffärer2021-09-07 07:23

Huset byggdes 1956 och har en boyta på 124 kvadratmeter. Säljare är Borislav Vujicic. Affären blev klar i augusti 2021 och köpesumman blev 2 700 000 kronor.

Alldeles i närheten såldes i oktober förra året ett annat hus, på Laxgången 5B. Priset blev där 3 770 000 kronor, för det 169 kvadratmeter stora huset.

Se alla lagfarter här

Sök själv bland alla lagfarter

Karta: Norrköpings kommun
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!