Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Nya ägare till 90-talshus i Åby - priset blev 3 295 000 kronor

Anna Christine Steffl, 39, och Magnus Gustav Jansson, 41, har tagit över fastigheten på Borggårdsvägen 8 i Åby från Magnus Folke Bagge och Maria Christina Franzén.

Foto:

Fastighetsaffärer2018-04-10 03:14

Ägarbytet blev klart i mars 2018 och köpesumman blev 3 295 000 kronor. Huset är 130 kvadratmeter stort och byggdes 1993. I januari såldes ett annat hus alldeles i närheten, på Stenbrinksvägen 14A. Där såldes ett 208 kvadratmeter stort hus och priset för det blev 3 695 000 kronor.

Karta: Åby
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!