Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Nya ägare till 70-talshus i Finspång - 2 500 000 kronor blev priset

Lovisa och Olle Ege, 30 och 29 år, har tagit över fastigheten på Älgvägen 18 i Finspång från Carina Alander.

Foto:

Fastighetsaffärer2019-08-09 02:59

Ägarbytet blev klart i juli 2019 och köpesumman blev 2 500 000 kronor. Husets byggår är 1971 och det har en boyta på 122 kvadratmeter. Så sent som för två månader sedan såldes ett annat hus ett par hundra meter bort, på Bävervägen 58B. Där blev priset för det 115 kvadratmeter stora huset 1 110 000 kronor. Se alla lagfarter här

Karta: Finspång
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!