Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Hus på 112 kvadratmeter sålt i Finspång - priset: 1 900 000 kronor

Cecilia Ingela Järv, 39, och Mattias Göran Robert Knuts, 40, är nya ägare till fastigheten på adressen Skördevägen 18 i Finspång.

Foto:

Fastighetsaffärer2019-08-14 02:58

Huset har en boyta på 112 kvadratmeter. Säljare är Per-Olof Gösta Tell. Affären blev klar i juli 2019 och köpesumman blev 1 900 000 kronor. Så sent som för två månader sedan såldes ett annat hus precis i närheten, på Slåttervägen 6. Priset blev där 1 830 000 kronor, för det 85 kvadratmeter stora huset. Se alla lagfarter här

Karta: Finspång
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!