Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

35-åring ny ägare till 70-talshus i Rejmyre - prislappen: 1 550 000 kronor

Janko Loncar, 35 år, har tagit över fastigheten på Skogsvägen 2 i Rejmyre från Jytte Prehn Buthlers dödsbo.

Området kring Skogsvägen 2

Området kring Skogsvägen 2

Foto: Google Maps

Fastighetsaffärer2022-02-05 14:13

Ägarbytet blev klart i januari 2022 och köpesumman blev 1 550 000 kronor. Det 101 kvadratmeter stora huset är byggt 1979.

Precis i närheten såldes i mars förra året en fastighet, på Sjövägen 3. Där landade priset på 3 900 000 kronor.

Se alla lagfarter här

Sök själv bland alla lagfarter

De senaste tolv månaderna har det sålts ett hus inom en kilometer från den här fastigheten. Det dyraste var Tallbacksvägen 22, som gick för 635 000 kronor.

Karta: Finspångs kommun
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!