Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

161 kvadratmeter stort hus i Ljusfallshammar sålt till nya ägare

Johannes Ånberg, 27, och Emma Angefuhr Ånberg, 29, boende på Prästköp Nältorp Grinden i Ljusfallshammar är nya ägare till fastigheten på Nältorp Grinden 101 i Ljusfallshammar.

Området kring Nältorp 101

Området kring Nältorp 101

Foto: Google Maps

Fastighetsaffärer2020-08-21 16:48

Huset har en boyta på 161 kvadratmeter. Säljare är Marianna Lagrén och Anders Nordin. Affären blev klar i juni 2020 och köpesumman blev 1 600 000 kronor.

Ett par hundra meter bort såldes för elva månader sedan en tomt, på Nältorp 212. Priset för den blev 740 000 kronor.

Se alla lagfarter här

Karta: Finspång
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!