Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

154 kvadratmeter stor nybyggd villa i Söderköping såld till nya ägare

Försäljningen av fastigheten på adressen Långerum Hagen 1 i Söderköping är nu klar.

Foto: Fotograf saknas!

Fastighetsaffärer2018-11-16 03:12

Nya ägare är Victor Karlsson och Madeleine Svensson, båda 28 år, och säljare är Malin och Martin Andreasson. Husets byggår är 2016 och det har en boyta på 154 kvadratmeter. Fastigheten har också en tomt på 4 170 kvadratmeter. Ägarbytet blev klart i oktober 2018 och priset blev 3 200 000 kronor. I november förra året såldes en fastighet bara några hundra meter bort, på Varstensvägen 2A. Priset blev där 9 850 000 kronor. Se alla lagfarter här

Karta: Söderköping
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!