Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

150 kvadratmeter stort hus i Borggård, Hällestad sålt för 1 500 000 kronor

Emma Gustafsson, 29, och Erik Torbjörn Nilsson, 30, är nya ägare till fastigheten på Observatorievägen 6 i Borggård, Hällestad.

Foto:

Fastighetsaffärer2018-09-01 03:20

Husets byggår är 1941 och det har en boyta på 150 kvadratmeter. Säljare är Magnus Sixtensson. Affären blev klar i augusti 2018 och köpesumman blev 1 500 000 kronor. I vintras såldes ett annat hus bara några hundra meter bort, på Borggårdsvägen 6. Där såldes ett 120 kvadratmeter stort hus och priset för det blev 865 000 kronor. Se alla lagfarter här

Karta: Hällestad
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!