Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

111 kvadratmeter stort hus i Östra Ryd sålt för 2 100 000 kronor

Jens Larsson, 49, och Jeanett Margareta Träff, 48, har köpt huset på Olerum Grönkärr 1 i Östra Ryd av säljaren Ingrid Lena-Marie och Alf Åke Besterman.

Foto:

Fastighetsaffärer2018-10-09 03:04

Köpesumman blev 2 100 000 kronor och de nya ägarna tog över huset i september 2018. Huset byggdes 1949 och har en boyta på 111 kvadratmeter. Lite mindre än en kilometer därifrån såldes i somras en gård, på Skärnäs Skirgården 1. Priset blev där 2 550 000 kronor, för en 3 hektar stor gård. Se alla lagfarter här

Karta: Östra Ryd
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!