Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

100 kvadratmeter stort hus i Åby sålt för 2 800 000 kronor

Försäljningen av fastigheten på adressen Lindbyvägen 16 i Åby är nu klar.

Foto:

Fastighetsaffärer2018-10-16 02:59

Nya ägare är Annika Maria Jessica Björkholm, 34, och Tobias Olle Gottfrid Björkholm, 35, och säljare är Kerstin Ullstrand och Path Fredriksson. Huset byggdes 1955 och har en boyta på 100 kvadratmeter. Ägarbytet blev klart i oktober 2018 och priset blev 2 800 000 kronor. Tidigare under året såldes ett annat hus alldeles i närheten, på Sportvägen 22. Där såldes ett 97 kvadratmeter stort hus och priset för det blev 2 700 000 kronor. Se alla lagfarter här

Karta: Åby
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!