Information till våra läsare

Den 31 december 2024 är sista dagen som Folkbladet ges ut. Detta innebär att vår sajt inte längre kommer att uppdateras efter detta datum.

Vi vill tacka alla våra läsare för det stöd och engagemang ni har visat genom åren.

För er som vill fortsätta följa nyheter från Norrköping och Finspång hänvisar vi till NT.se, där ni hittar det senaste från regionen.

Tack för att ni varit en del av Folkbladets historia.

Hus på 120 kvadratmeter sålt i Krokek, Kolmården - priset: 5 550 000 kronor

André Juhani Markstedt, 28, och Ebba Maria Parr, 31, har köpt huset på adressen Stenbäcksvägen 8 i Krokek, Kolmården av säljaren Nicklas Johnny Emanuel Gustafsson.

Stenbäcksvägen 8

Stenbäcksvägen 8

Foto: Google Street View

Fastighetsaffärer2021-07-29 08:54

Köpesumman blev 5 550 000 kronor och de nya ägarna tog över huset i juni 2021. Husets byggår är 1993 och det har en boyta på 120 kvadratmeter.

Tidigare i år såldes ett annat hus lite mindre än en kilometer därifrån, på Strandvägen 210. Priset blev där 2 700 000 kronor, för det 52 kvadratmeter stora huset.

Se alla lagfarter här

Sök själv bland alla lagfarter

Karta: Norrköpings kommun
Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!